MIRAŻE NA WSCHODZIE


Inauguracyjna obserwacja na otwarcie tego zakątka internetu i zamknięcie roku 2015. O mały włos wszystko by poszło w niwecz. Zerwany z łoża dziesięć minut po szóstej zorientowałem się, że budzik już dawno odprawił swoją arię, a na dojechanie z Sącza do Czarnego Potoku i wydarcie na Jaworzynę Krynicką na wschód słońca mam całe 1,5 h. Krztusiłem się jak stary diesel na niskich obrotach, przy podbiegu trasą narciarską, ale zgodnie z nadzieją udało się uwiecznić spory szpaler Karpat Wschodnich. Frakcjonowana atmosfera, uraczyła mnie dodatkowo pięknym mirażem inwersyjnym. Niestety, ale dynamika miraży i mas powietrza była duża, stąd takie a nie inne mydło w kadrze.

     Miejsce na rozpoczęcie działalności z tym projektem, wypadło chyba pod pewną sugestią emocjonalną. Jaworzyna ma dla mnie pewne powiązanie sentymentalne i zawiera pewną nutkę geomantycznej więzi kojarzącą się się z początkiem, gdyż u jej stóp przyszło mi również inaugurować własne życie... Niech się kręci! May the refraction be with you!

Trzy kraje w kadrze, czyli panorama na wschód z wierzchołka Jaworzyny Krynickiej.

Wisienką na torcie w dzisiejszym odcinku jest dach Borżawy.

Mirażowe trio grupy Połoniny Równej.

Oraz pikujący pik Pikuja.

Mocno podniesiony skrawek Bukowskich Wierchów.

Stożki Vihorlatu...

Miraż Durnej.

W międzyczasie serwuje jeszcze fragment Bieszczad w dogasającej złotej godzinie.

No ale koniec tego dobrego. Pora wracać...


Miejscówka: Jaworzyna Krynicka (49.41752 N 20.896275 E)
Data polowania: 31.12.2015
Najdalszy strzał: Stoj - 189 km
Oręż fotograficzny: Canon 550D + Sigma 70-300 mm

Komentarze

  1. Dzięki za luz:) Widoki fascynujące, ogólnie mam wrażenie ze ostatni rok albo troszkę dłużej to mirażowe żniwo, jakoś wcześniej nie było tak duzo tego typu obserwacji.Menczył wygląda jak chińska budowla a Bukowskie Wierchy niczym Wileki Kanion.Też mam sentyment do Jaworzyny, chyba dlatego że kiedyś nieświadomie pstryknąłem na wschód i dopiero po kilku latach okazało się że widziałem Borżawę;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No obrodziło! Dla mnie absolutnym hitem są fotografie Daka na forum jeszcze z 1.12.2014 roku. Natomiast w tym roku za perełkę uznaję listopadowy strzał Roba z Bani Szklarskiej. Twoją Borżawę pstryknięta z Jaworzyny 29.01.2012 pamiętam dobrze z forum (kapitalna panorama swoja drogą). W tym samym czasie zgarnąłem Stoja z Radziejowej na Most Wanted.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

NAD NILEM

OD TURBACZA WIEJE WIATR

POGÓRZAŃŚKI RAWELIN