JEDNA BOROWA, DWIE WIZJE

Dalekie obserwacje Industrialu z Borowej


Każdy fotograf z czasem wypracowuje sobie pewne nawyki ustawień aparatu i obróbki, co owocuje indywidualnym stylem zdjęć które publikuje. Tak samo ma się rzecz na polu plenerów dalekich obserwacji. Korzystając z dobrej, wiosennej widoczności wraz z Arturem, rozłożyliśmy statywy na wieży widokowej na Borowej w Górach Wałbrzyskich i obfotografowaliśmy rejon. Zdjęcia wykonaliśmy o tej samej porze, z tego samego miejsca, korzystając z tego samego aparatu Pentax K-50, ale nasz wzrok skupiał się na czym innym, inaczej kadrowaliśmy zdjęcia i jak już wspomniałem inaczej wyglądała postprodukcja. Zdjęcia Artura można obejrzeć tutaj, zaś na moje kadry zapraszam poniżej.

 
Widok z Borowej oferuje piękną panoramę na okolicę. Tego dnia światło ładnie upiększało pejzaż pól w okolicy Rybnicy Leśnej. Trafiło się też na tyle klarowne powietrze, że udało się złapać w kadrze nawet Opolszczyznę, ale o tym za chwilę.

 
Tak wygląda "stanowisko strzeleckie" miłośników dalekich obserwacji.

 
Na południowym wschodzie wznosi się wysoki grzbiet Jesioników.

 
Ten sam grzbiet z wypisanym kilometrażem. Po prawej stronie widać płaty śniegu na oddalonych o 99 km stokach Vysokiej Holi.

 
Fragment Wrocławia. Złapał się nawet balon.

 
Za Przedgórzem Sudeckim widać zabudowania Brzegu. Na wcześniejszym planie rysują się odległe o 57 km zabudowania fabryki frytek w Chociwelu.

 
Natomiast najdalszym obiektem na dziś będzie Elektrownia Opole. Główny komin ma wysokość 250 metrów i tej racji pełni również funkcje przekaźnika FM.

 
W oddali na skraju Karkonoszy widać kilka budynków. Odległe o 56 km schronisko na Szrenicy i wysokie na 24 metry RTON Śnieżne Kotły odległe o 53 km. W tle widać chmury nadchodzącego frontu, który wnet zepsuje pogodę.

 
Dlatego fotografuję jeszcze nieodległy dach całych Sudetów i zwijamy manatki.

 
Natomiast tak prezentuje się wieża na Borowej. Dla jednych "klepsydra", dla drugich "kufel". Mi bliżej jednak do obozu "kuflarzy"...

 
Punkt obserwacyjny:   Borowa; 853 m n.p.m. + wieża 16,5 m
Data obserwacji:   03.02.2019
Największa odległość:   Elektrownia Opole - 112 km
Sprzęt fotograficzny:   Pentax K-50 + Sigma 120-400 mm

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

GÓR GRZEBYKI...

ALPEJSKIE AKWARELE

MARSZ MANDARYNÓW