TATRY BUDYNIOWE

Na wzniesieniach położonych na północny-wschód od szczytu Kokocza, rozłożył się spory przysiółek o dość "kulinarnej" nazwie - Budyń, leżący w administracyjnych granicach Zwiernika. W tym miejscu można poczuć sielski spokój pogórzy, a z wielu miejsc na terenie przysiółka można dostrzec Tatry wystające zza Pasma Brzanki min. spod wiaty przystankowej w centrum Budynia. Po namyśle wybrałem jednak pole na wąskim grzbiecie biegnącym w kierunku Zagórza. Na tzw. Działach w pobliżu cmentarza wojskowego nr 235.  

 
Miejsce oferuje dogodne warunki do rozstawienia statywu. No chyba, że właściciel pola zdecyduje się na posianie kukurydzy, a my mamy dobrą widoczność przed żniwami.

 
Widać skrawek Beskidu Sądeckiego. Na lewo od Czarciego Wierchu widać trapez Łabowskiej Hali gdzie mieści się schronisko PTTK.

 
Zza Pasma Łososińskiego Wystaje najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego. Pasmo Łososińskie to dobre miejsce do obserwacji Gór Świętokrzyskich. Np. z tego punktu.

 
Widać też fragment Gorców.

 
No, ale przyjechałem tu by uwiecznić granitoidową piłę.

 
Widać też fragment polskich Tatr.

 
Najodleglejszy punkt to Krywań który ledwo wystaje znad lasu. Jest to kolejny przykład, kiedy to las zakrywa sporą część z tego co pokazują symulatory terenu.

 
Miejscówka: Budyń (Działy); 374 m n.p.m. (49.93309 N 21.26469 E)
Data polowania: 15.09.2019
Najdalszy strzał: Krywań - 125 km.
Oręż fotograficzny: Pentax K-50 + Sigma 120-400 mm


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ALPEJSKIE AKWARELE

PODPRZEMYSKIE PODTATRZE

KAŻDY MA SWOJE BIESZCZADY