TATRY BUDYNIOWE

Dalekie obserwacje Tatr z Budynia


Na wzniesieniach położonych na północny-wschód od szczytu Kokocza, rozłożył się spory przysiółek o dość "kulinarnej" nazwie - Budyń, leżący w administracyjnych granicach Zwiernika. W tym miejscu można poczuć sielski spokój pogórzy, a z wielu miejsc na terenie przysiółka można dostrzec Tatry wystające zza Pasma Brzanki min. spod wiaty przystankowej w centrum Budynia. Po namyśle wybrałem jednak pole na wąskim grzbiecie biegnącym w kierunku Zagórza. Na tzw. Działach w pobliżu cmentarza wojskowego nr 235.

 
Miejsce oferuje dogodne warunki do rozstawienia statywu. No chyba, że właściciel pola zdecyduje się na posianie kukurydzy, a my mamy dobrą widoczność przed żniwami.

 
Widać skrawek Beskidu Sądeckiego. Na lewo od Czarciego Wierchu widać trapez Łabowskiej Hali gdzie mieści się schronisko PTTK.

 
Zza Pasma Łososińskiego Wystaje najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego. Pasmo Łososińskie to dobre miejsce do obserwacji Gór Świętokrzyskich. Np. z tego punktu.

 
Widać też fragment Gorców.

 
No, ale przyjechałem tu by uwiecznić granitoidową piłę.

 
Widać też fragment polskich Tatr.

 
Najodleglejszy punkt to Krywań który ledwo wystaje znad lasu. Jest to kolejny przykład, kiedy to las zakrywa sporą część z tego co pokazują symulatory terenu.

 
Punkt obserwacyjny:   Budyń (Działy); 374 m n.p.m.
Data obserwacji:   15.09.2019
Największa odległość:   Krywań - 125 km
Sprzęt fotograficzny:   Pentax K-50 + Sigma 120-400 mm

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

GÓR GRZEBYKI...

ALPEJSKIE AKWARELE

MARSZ MANDARYNÓW